Pool A |
Salajean Hustlers (Romania) |
Pyramid (Russia) |
Elite Bulldogs (England) |
Plovdiv (Bulgaria) |
|
|
|
|
|
|
|
Game no |
Team A |
Team B |
Hour |
Court |
Result |
1 |
Pyramid (Russia) |
Elite Bulldogs (England) |
10:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
2 |
Salajean Hustlers (Romania) |
Plovdiv (Bulgaria) |
10:20 |
Raiffeisen Bank |
|
|
3 |
Pyramid (Russia) |
Plovdiv (Bulgaria) |
18:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
4 |
Salajean Hustlers (Romania) |
Elite Bulldogs (England) |
18:20 |
Raiffeisen Bank |
|
|
5 |
Elite Bulldogs (England) |
Plovdiv (Bulgaria) |
20:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
6 |
Salajean Hustlers (Romania) |
Pyramid (Russia) |
20:20 |
Raiffeisen Bank |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool B |
Fitness Club (Romania) |
Pokret 3D (Serbia) |
Albania |
Chin Min Dragons (Austria) |
|
|
|
|
|
|
|
Game no |
Team A |
Team B |
Hour |
Court |
Result |
1 |
Pokret 3D (Serbia) |
Chin Min Dragons (Austria) |
10:40 |
Raiffeisen Bank |
|
|
2 |
Fitness Club (Romania) |
Albania |
11:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
3 |
Pokret 3D (Serbia) |
Albania |
19:10 |
Sport Arena |
|
|
4 |
Fitness Club (Romania) |
Chin Min Dragons (Austria) |
19:40 |
Raiffeisen Bank |
|
|
5 |
Albania |
Chin Min Dragons (Austria) |
20:40 |
Raiffeisen Bank |
|
|
6 |
Fitness Club (Romania) |
Pokret 3D (Serbia) |
21:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool C |
Rahova’s Finest (Romania) |
Da Burnin Banana (Poland) |
Incotec Sankt Petersburg (Russia) |
No Name Sofia (Bulgaria) |
|
|
|
|
|
|
|
Game no |
Team A |
Team B |
Hour |
Court |
Result |
1 |
Da Burnin Banana (Poland) |
Incotec (Russia) |
10:00 |
Sport Arena |
|
|
2 |
Rahova’s Finest (Romania) |
No Name Sofia (Bulgaria) |
10:20 |
Sport Arena |
|
|
3 |
Incotec (Russia) |
No Name Sofia (Bulgaria) |
18:00 |
Sport Arena |
|
|
4 |
Rahova’s Finest (Romania) |
Da Burnin Banana (Poland) |
18:20 |
Sport Arena |
|
|
5 |
Da Burnin Banana (Poland) |
No Name Sofia (Bulgaria) |
20:00 |
Sport Arena |
|
|
6 |
Rahova’s Finest (Romania) |
Incotec (Russia) |
20:20 |
Sport Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool D |
Choco Loco (Romania) |
Basket 3×3 Novi Sad (Serbia) |
Andorra |
Spartak Boskova (Turkey) |
|
|
|
|
|
|
|
Game no |
Team A |
Team B |
Hour |
Court |
Result |
1 |
Basket 3×3 Novi Sad (Serbia) |
Andorra |
10:40 |
Sport Arena |
|
|
2 |
Choco Loco (Romania) |
Spartak Boskova (Turkey) |
11:00 |
Sport Arena |
|
|
3 |
Choco Loco (Romania) |
Basket 3×3 Novi Sad (Serbia) |
19:10 |
Raiffeisen Bank |
|
|
4 |
Andorra |
Spartak Boskova (Turkey) |
19:40 |
Sport Arena |
|
|
5 |
Basket 3×3 Novi Sad (Serbia) |
Spartak Boskova (Turkey) |
20:40 |
Sport Arena |
|
|
6 |
Choco Loco (Romania) |
Andorra |
21:00 |
Sport Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KO ROUND – SUNDAY – July 28th |
Game no |
Team A |
Team B |
Hour |
Court |
Result |
QF1 |
1st place, Pool A |
2nd place, Pool D |
18:30 |
Raiffeisen Bank |
|
|
QF2 |
1st place, Pool C |
2nd place, Pool B |
18:30 |
Sport Arena |
|
|
QF3 |
1st place, Pool B |
2nd place, Pool C |
19:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
QF4 |
1st place, Pool D |
2nd place, Pool A |
19:00 |
Sport Arena |
|
|
S1 |
Winner QF1 |
Winner QF2 |
19:30 |
Raiffeisen Bank |
|
|
S2 |
Winner QF3 |
Winner QF4 |
20:00 |
Raiffeisen Bank |
|
|
F |
Winner S1 |
Winner S2 |
21:30 |
Raiffeisen Bank |
|
|