Luni incepe Sprite Streetball Battle! Care e cel mai tare liceu la baschet 3×3?

Meciurile fazei preliminare a celei mai tari competitii de baschet 3×3 pentru licee, Sprite Streetball Battle, vor debuta luni 6 aprilie, in 15 licee din Bucuresti. 

In faza preliminara se vor disputa meciuri intre echipele din acelasi liceu, pentru a stabili reprezentanta liceului in faza urmatoare a competitiei. In cazul liceelor care au avut doar o singura echipa inscrisa, aceasta s-a calificat automat in faza urmatoare, cea zonala, care va consta in patru turnee, ce vor fi programate in perioada 20 aprilie – 2o mai.

Fiecare jucator inscris la Sprite Streetball Battle va primi kit-ul de participant, care contine tricoul oficial al competitiei si un cadou din partea Sprite.

Fiecare eveniment din faza pe liceu va avea invitati speciali, alaturi de proiectul nostru fiind jucatorii echipei de baschet Steaua CSM EximBank si presedintele clubului, fostul mare jucator Virgil Stanescu, precum si campionii europeni de baschet 3×3, Angel Santana si Vasile Stefan.

De asemenea, elevii care vor veni in salile de sport pentru a-si sustine colegii jucatori, vor putea lua parte la concursuri care le sunt special dedicate.

Iata programul complet:

COLEGIUL NATIONAL MATEI BASARAB
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
9:00IX – XMITRALIERA BASARABvsBASARAB EAGLES
COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
10:30XI – XIISPIRU HARETvsMAJORATUL LUI SPIRU
COLEGIUL TEHNIC ANGHEL SALIGNY
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
13:30XI – XIITIGANII DIN SALIGNYvsSALIGNY BALLERS
COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
16:00IX – XX-POWER EMINESCUvsEMINESCU SI CU MICLE
COLEGIUL NATIONAL CANTEMIR VODA
SALA DE SPORT A LICEULUI
MARTI, 7 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
10:30XI – XIICANTEMIR LOVEvsSSP CANTEMIR
COLEGIUL NATIONAL GEORGE COSBUC
SALA DE SPORT A LICEULUI
MARTI, 7 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
13:30XI – XIICOSbucvsCOSBUCENII
COLEGIUL NATIONAL IULIA HASEDU
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
10:30IX – XHASDEU SULEYMANSvsHASDEU SULEYMANS JR
COLEGIUL NATIONAL GHEORGHE LAZAR
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
13:30IX – XLA (UN) ZARvsLAZAR RAPTORS
SCOALA CENTRALA
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
16:00XI – XIICENTRALA STATE WARRIORSvsVA REPARAM CENTRALA
COLEGIUL NATIONAL SFANTU SAVA
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
10:30XI – XIISF SAVA HAWKSvsSONS OF SAVA
11:00XI – XIISAVA HOOPSvsHAU BAU SAVA MIAU
11:30XI – XIIGAME 1 WINNERvsGAME 2 WINNER
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
13:30XI – XIIMOISIL DWARVESvsMADE IN MOISIL
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
16:00IX – XPIERZI SI VI(I) ANU VIITORvsCAMARAZII DIN VIANU
16:20IX – XGYM VIANUvsNEVER MIND VIANU
17:00IX – XGAME 1 WINNERvsGAME 2 WINNER
COLEGIUL NATIONAL AUREL VLAICU
SALA DE SPORT A LICEULUI
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
10:30IX – XLENESII DIN VLAICUvsVLAICU HEAT
11:00IX – XVLAICU BULLSvsSAN ANTONIO VLAICU
11:30IX – XGAME 1 WINNERvsGAME 2 WINNER
LICEUL TEORETIC MIHAIL SADOVEANU
SALA DE SPORT A LICEULUI
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
13:30IX – XMAFIA SADOVEANUvsSADOVEANU BULLS
LICEUL TEORETIC AL. I. CUZA
BAZA SPORTIVA SPORT ARENA POLITEHNICA
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORACATEGORIAECHIPA 1vsECHIPA 2
16:00IX – XE. CUZA BROTHERHOODvsCUZA HUSTLERS

 

 

 

 

Citește și: