Batalia pentru marele premiu de 2000 de euro de la 3×3 EuroTour Wizz Air Sport Arena Streetball, categoria Elite Men incepe sambata dimineata.
64 de jucatori din 16 echipe se vor duela pentru un singur tel: victoria, care pe langa premiul in bani aduce si calificarea la finala 3×3 EuroTour 2013 de la Budapesta din luna septembrie.
Iata programul competitiei si componenta celor 16 echipe:
Sambata, 22 iunie:
Grupa A | |||
Bucharest Jokers | |||
Sofia (BUL) | |||
Pro Babesh Cluj | |||
Got Game Bucharest | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
19:30 | Sport Arena | Bucharest Jokers | Sofia (BUL) |
10:20 | Sport Arena | Bucharest Jokers | Pro Babesh Cluj |
18:30 | Wizz Air | Bucharest Jokers | Got Game Bucharest |
11:20 | Wizz Air | Sofia (BUL) | Pro Babesh Cluj |
12:40 | Wizz Air | Sofia (BUL) | Got Game Bucharest |
20:30 | Wizz Air | Pro Babesh Cluj | Got Game Bucharest |
Grupa B | |||
Salajan Hustlers | |||
Efectul Maricel | |||
Constanta Mariners | |||
Kamp Lintfort (GER) | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
18:30 | Raiffeisen | Salajan Hustlers | Efectul Maricel |
11:20 | Sport Arena | Salajan Hustlers | Constanta Mariners |
20:30 | Sport Arena | Salajan Hustlers | Kamp Lintfort (GER) |
10:20 | Wizz Air | Efectul Maricel | Constanta Mariners |
12:40 | Raiffeisen | Efectul Maricel | Kamp Lintfort (GER) |
19:30 | Wizz Air | Constanta Mariners | Kamp Lintfort (GER) |
Grupa C | |||
2110 Berceni | |||
Stiinta Bucharest | |||
Somes Champions | |||
Eco Sport Sibiu | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
10:20 | Raiffeisen | 2110 Berceni | Stiinta Bucharest |
11:20 | Raiffeisen | 2110 Berceni | Somes Champions |
18:30 | Politehnica | 2110 Berceni | Eco Sport Sibiu |
12:40 | Sport Arena | Stiinta Bucharest | Somes Champions |
19:30 | Raiffeisen | Stiinta Bucharest | Eco Sport Sibiu |
20:30 | Raiffeisen | Somes Champions | Eco Sport Sibiu |
Grupa D | |||
Choco Loco Brasov | |||
Bob’s Squad Bucharest | |||
Rahova’s Finest | |||
USS Kragujevac (SRB) | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
10:20 | Politehnica | Choco Loco Brasov | Bob’s Squad Bucharest |
11:20 | Politehnica | Choco Loco Brasov | Rahova’s Finest |
19:30 | Politehnica | Choco Loco Brasov | USS Kragujevac (SRB) |
12:40 | Politehnica | Bob’s Squad Bucharest | Rahova’s Finest |
20:30 | Politehnica | Bob’s Squad Bucharest | USS Kragujevac (SRB) |
18:30 | Sport Arena | Rahova’s Finest | USS Kragujevac (SRB) |
Duminica, 23 iunie:
QUARTERFINALS | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
15:30 | Sport Arena | A1 | D2 |
15:30 | Wizz Air | C1 | B2 |
16:30 | Sport Arena | B1 | C2 |
16:30 | Wizz Air | D1 | A2 |
SEMIFINALS | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
18:00 | Sport Arena | ||
19:00 | Sport Arena | ||
FINAL | |||
Time | Court | Team 1 | Team 2 |
20:30 | Sport Arena |
Componenta echipelor:
Team |
Player 1 |
Player 2 |
Player 3 |
Player 4 |
Bucharest Jokers |
Angel Santana
|
Silviu Lupusavei |
Catalin Vlaicu |
Dani Popescu |
Rahova’s Finest |
Vlad Ardeleanu
|
Alin Spahiu |
Dragos Stefanescu |
Oynur Musledin |
Efectul Maricel |
Dan Rogojan |
Emanuel Vlasin |
Victor Constantin |
George Alexe |
Choco-Loco Brasov |
Sergiu Souca |
Cosmin Barbu |
Radu Paliciuc |
Andrei Muresan |
Bob’s Squad Bucharest |
Bogdan Amariucai |
Catalin Bordei |
Radu Horea |
Aurel Similache |
Somes Champions |
Nicolae Foalea |
Adrian Filovic |
Sorin Gadola |
Marius Craciun |
Pro Babes Cluj |
Vizi Sandor
|
Carmin Popa |
Darius Rosian |
Justin Tarta |
EcoSport Team |
Octavian Popa Calota |
Victor Diaconescu |
George Tanase |
Razvan Petcu |
Constanta Mariners |
Victor Marius Grecu |
Ionut Mihai Ciontea |
Marius Craciun |
Ion Claudiu Filip |
Stiinta Bucharest |
Vasile Gilca
|
Grigore Vasilescu |
Mihai Vacarescu |
Razvan Popa
|
Got Game Bucharest |
Vladimir Biasutti |
Ionel Dodoc |
Mihai Ciprian |
Iosif Parlog |
Salajean Hustlers |
Alex Danila |
David Lawrence |
Bogdan Sandu |
Dejan Radulovic |
2110 Berceni |
Eugen Ilie |
Ionut Bascoveanu |
Vlad Andronescu |
Valentin Buculei |
RSG Kragujevac (SRB) |
Nenad Tanasijevic |
Filip Lalovic |
Nikola Glisovic |
Nemanja Knezevic |
Sofia (BUL) |
Milen Zahariev
|
Todor Zahariev
|
Iskren Ivanov
|
Ivan Kolarov
|
Kamp-Lintfort (GER) |
Michael Schmak
|
Till Achtermeier |
Tom Illbruck |
Björn Wagner |