64 de jucatori, 16 echipe, 1 singur tel: Victoria la Elite Men!

Batalia pentru marele premiu de 2000 de euro de la 3×3 EuroTour Wizz Air Sport Arena Streetball, categoria Elite Men incepe sambata dimineata.

64 de jucatori din 16 echipe se vor duela pentru un singur tel: victoria, care pe langa premiul in bani aduce si calificarea la finala 3×3 EuroTour 2013 de la Budapesta din luna septembrie.

Iata programul competitiei si componenta celor 16 echipe:

Sambata, 22 iunie:

Grupa A
Bucharest Jokers
Sofia (BUL)
Pro Babesh Cluj
Got Game Bucharest
Time Court Team 1 Team 2
19:30 Sport Arena Bucharest Jokers Sofia (BUL)
10:20 Sport Arena Bucharest Jokers Pro Babesh Cluj
18:30 Wizz Air Bucharest Jokers Got Game Bucharest
11:20 Wizz Air Sofia (BUL) Pro Babesh Cluj
12:40 Wizz Air Sofia (BUL) Got Game Bucharest
20:30 Wizz Air Pro Babesh Cluj Got Game Bucharest
Grupa B
Salajan Hustlers
Efectul Maricel
Constanta Mariners
Kamp Lintfort (GER)
Time Court Team 1 Team 2
18:30 Raiffeisen Salajan Hustlers Efectul Maricel
11:20 Sport Arena Salajan Hustlers Constanta Mariners
20:30 Sport Arena Salajan Hustlers Kamp Lintfort (GER)
10:20 Wizz Air Efectul Maricel Constanta Mariners
12:40 Raiffeisen Efectul Maricel Kamp Lintfort (GER)
19:30 Wizz Air Constanta Mariners Kamp Lintfort (GER)
Grupa C
2110 Berceni
Stiinta Bucharest
Somes Champions
Eco Sport Sibiu
Time Court Team 1 Team 2
10:20 Raiffeisen 2110 Berceni Stiinta Bucharest
11:20 Raiffeisen 2110 Berceni Somes Champions
18:30 Politehnica 2110 Berceni Eco Sport Sibiu
12:40 Sport Arena Stiinta Bucharest Somes Champions
19:30 Raiffeisen Stiinta Bucharest Eco Sport Sibiu
20:30 Raiffeisen Somes Champions Eco Sport Sibiu
Grupa D
Choco Loco Brasov
Bob’s Squad Bucharest
Rahova’s Finest
USS Kragujevac (SRB)
Time Court Team 1 Team 2
10:20 Politehnica Choco Loco Brasov Bob’s Squad Bucharest
11:20 Politehnica Choco Loco Brasov Rahova’s Finest
19:30 Politehnica Choco Loco Brasov USS Kragujevac (SRB)
12:40 Politehnica Bob’s Squad Bucharest Rahova’s Finest
20:30 Politehnica Bob’s Squad Bucharest USS Kragujevac (SRB)
18:30 Sport Arena Rahova’s Finest USS Kragujevac (SRB)

Duminica, 23 iunie:

QUARTERFINALS
Time Court Team 1 Team 2
15:30 Sport Arena A1 D2
15:30 Wizz Air C1 B2
16:30 Sport Arena B1 C2
16:30 Wizz Air D1 A2
SEMIFINALS
Time Court Team 1 Team 2
18:00 Sport Arena
19:00 Sport Arena
FINAL
Time Court Team 1 Team 2
20:30 Sport Arena

 

Componenta echipelor: 

Team

Player 1

Player 2

Player  3

Player 4

Bucharest Jokers

Angel Santana

Silviu Lupusavei

Catalin Vlaicu

Dani Popescu

Rahova’s Finest

Vlad Ardeleanu

Alin Spahiu

Dragos Stefanescu

Oynur Musledin

Efectul Maricel

Dan Rogojan

Emanuel Vlasin

Victor Constantin

George Alexe

Choco-Loco Brasov

Sergiu Souca

Cosmin Barbu

Radu Paliciuc

Andrei Muresan

Bob’s Squad Bucharest

Bogdan Amariucai

Catalin Bordei

Radu Horea

Aurel Similache

Somes Champions

Nicolae Foalea

Adrian Filovic

Sorin Gadola

Marius Craciun

Pro Babes Cluj

Vizi Sandor

Carmin Popa

Darius Rosian

Justin Tarta

EcoSport Team

Octavian Popa Calota

Victor Diaconescu

George Tanase

Razvan Petcu

Constanta Mariners

Victor Marius Grecu

Ionut Mihai Ciontea

Marius Craciun

Ion Claudiu Filip

Stiinta Bucharest

Vasile Gilca

Grigore Vasilescu

Mihai Vacarescu

Razvan Popa

Got Game Bucharest

Vladimir Biasutti

Ionel Dodoc

Mihai Ciprian

Iosif Parlog

Salajean Hustlers

Alex Danila

David Lawrence

Bogdan Sandu

Dejan Radulovic

2110 Berceni

Eugen Ilie

Ionut Bascoveanu

Vlad Andronescu

Valentin Buculei

RSG Kragujevac (SRB)

Nenad Tanasijevic

Filip Lalovic

Nikola Glisovic

Nemanja Knezevic

Sofia (BUL)

Milen Zahariev

Todor Zahariev

Iskren Ivanov

Ivan Kolarov

Kamp-Lintfort (GER)

Michael Schmak

Till Achtermeier

Tom Illbruck

Björn Wagner

Citește și: