Vezi programul meciurilor de la Sprite Streetball Battle – Marea Finala

Aflată la prima ediție, Sprite Streetball Battle a adunat la start peste 300 de elevi, din 35 de licee, care au concurat de-a lungul mai multor turnee desfășurate în ultimele două luni.

Etapa finală se va disputa între cele mai bune 32 de echipe de liceeni din București – 6 echipe de fete și 12 echipe de băieți, din clasele IX-X, precum și 2 echipe de fete și 12 echipe de băieți, din clasele XI – XII. Fiecare echipă este alcătuită din patru jucători (trei pe teren, plus o rezervă), care reprezintă același liceu.

Iata programul complet al meciurilor din prima zi, cand se disputa toate partidele din grupe:

DATA

ORA

TEREN

TEREN 1

11,06

15:30

1

DANTE E ALA FRUMOSU’EVADATII DIN SINCAI

11,06

15:30

2

POARTA-N CASA CANTEMIRLA(UN)ZAR

11,06

15:50

1

SALIGNY’S HUSTLERSSPIRU HUSTLERS

11,06

15:50

2

LENESII DIN VLAICUMOISIL FINEST

11,06

16:10

1

BASARABALLMOSIL TEAM

11,06

16:10

2

WILD & FREE CARAGIALELAUDER

11,06

16:30

1

TIGANII DIN SALIGNYEUROPENII

11,06

16:30

2

CANTEMIR LOVECOSbuc

11,06

16:50

1

AIR VLAICUONIX CNOO

11,06

16:50

2

MAJORATU’ LUI SPIRUDAM CUZARU’

11,06

17:10

1

DANTE E ALA FRUMOSU’ODOBLEJA BULLS

11,06

17:10

2

POARTA-N CASA CANTEMIRIORGA’S STREET FIGHTERS

11,06

17:30

1

LENESII DIN VLAICUX-POWER EMINESCU

11,06

17:30

2

SALIGNY’S HUSTLERSIL KANAJAMBE CARAGIALE

11,06

17:50

1

WILD & FREE CARAGIALELAZAR SLAM

11,06

17:50

2

BASARABALLFITZE DE EDMOND

11,06

18:10

1

CANTEMIR LOVESF. SAVA HAWKS

11,06

18:10

2

TIGANII DIN SALIGNYC.N.M.B. BASARAB

11,06

18:30

1

MAJORATU’ LUI SPIRUBAJETII DIN VIANU

11,06

18:30

2

AIR VLAICUBAGABONZII DIN MADGEARU

11,06

18:50

1

EVADATII DIN SINCAIODOBLEJA BULLS

11,06

18:50

2

LA(UN)ZARIORGA’S STREET FIGHTERS

11,06

19:10

1

MOISIL FINESTX-POWER EMINESCU

11,06

19:10

2

SPIRU HUSTLERSIL KANAJAMBE CARAGIALE

11,06

19:30

1

LAUDERLAZAR SLAM

11,06

19:30

2

MOSIL TEAMFITZE DE EDMOND

11,06

19:50

1

EUROPENIIC.N.M.B. BASARAB

11,06

19:50

2

COSbucSF. SAVA HAWKS

11,06

20:10

1

ONIX CNOOBAGABONZII DIN MADGEARU

11,06

20:10

2

DAM CUZARU’BAJETII DIN VIANU

11,06

20:30

1

DUNK CONTEST – PRELIMINARII

Citește și: