Luni incepe Sprite Streetball Battle! Care e cel mai tare liceu la baschet 3×3?

Meciurile fazei preliminare a celei mai tari competitii de baschet 3×3 pentru licee, Sprite Streetball Battle, vor debuta luni 6 aprilie, in 15 licee din Bucuresti. 

In faza preliminara se vor disputa meciuri intre echipele din acelasi liceu, pentru a stabili reprezentanta liceului in faza urmatoare a competitiei. In cazul liceelor care au avut doar o singura echipa inscrisa, aceasta s-a calificat automat in faza urmatoare, cea zonala, care va consta in patru turnee, ce vor fi programate in perioada 20 aprilie – 2o mai.

Fiecare jucator inscris la Sprite Streetball Battle va primi kit-ul de participant, care contine tricoul oficial al competitiei si un cadou din partea Sprite.

Fiecare eveniment din faza pe liceu va avea invitati speciali, alaturi de proiectul nostru fiind jucatorii echipei de baschet Steaua CSM EximBank si presedintele clubului, fostul mare jucator Virgil Stanescu, precum si campionii europeni de baschet 3×3, Angel Santana si Vasile Stefan.

De asemenea, elevii care vor veni in salile de sport pentru a-si sustine colegii jucatori, vor putea lua parte la concursuri care le sunt special dedicate.

Iata programul complet:

COLEGIUL NATIONAL MATEI BASARAB
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
9:00 IX – X MITRALIERA BASARAB vs BASARAB EAGLES
COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
10:30 XI – XII SPIRU HARET vs MAJORATUL LUI SPIRU
COLEGIUL TEHNIC ANGHEL SALIGNY
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
13:30 XI – XII TIGANII DIN SALIGNY vs SALIGNY BALLERS
COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU
SALA DE SPORT A LICEULUI
LUNI, 6 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
16:00 IX – X X-POWER EMINESCU vs EMINESCU SI CU MICLE
COLEGIUL NATIONAL CANTEMIR VODA
SALA DE SPORT A LICEULUI
MARTI, 7 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
10:30 XI – XII CANTEMIR LOVE vs SSP CANTEMIR
COLEGIUL NATIONAL GEORGE COSBUC
SALA DE SPORT A LICEULUI
MARTI, 7 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
13:30 XI – XII COSbuc vs COSBUCENII
COLEGIUL NATIONAL IULIA HASEDU
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
10:30 IX – X HASDEU SULEYMANS vs HASDEU SULEYMANS JR
COLEGIUL NATIONAL GHEORGHE LAZAR
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
13:30 IX – X LA (UN) ZAR vs LAZAR RAPTORS
SCOALA CENTRALA
SALA DE SPORT A LICEULUI
MIERCURI, 8 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
16:00 XI – XII CENTRALA STATE WARRIORS vs VA REPARAM CENTRALA
COLEGIUL NATIONAL SFANTU SAVA
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
10:30 XI – XII SF SAVA HAWKS vs SONS OF SAVA
11:00 XI – XII SAVA HOOPS vs HAU BAU SAVA MIAU
11:30 XI – XII GAME 1 WINNER vs GAME 2 WINNER
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
13:30 XI – XII MOISIL DWARVES vs MADE IN MOISIL
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA TUDOR VIANU
SALA DE SPORT A LICEULUI
JOI, 9 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
16:00 IX – X PIERZI SI VI(I) ANU VIITOR vs CAMARAZII DIN VIANU
16:20 IX – X GYM VIANU vs NEVER MIND VIANU
17:00 IX – X GAME 1 WINNER vs GAME 2 WINNER
COLEGIUL NATIONAL AUREL VLAICU
SALA DE SPORT A LICEULUI
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
10:30 IX – X LENESII DIN VLAICU vs VLAICU HEAT
11:00 IX – X VLAICU BULLS vs SAN ANTONIO VLAICU
11:30 IX – X GAME 1 WINNER vs GAME 2 WINNER
LICEUL TEORETIC MIHAIL SADOVEANU
SALA DE SPORT A LICEULUI
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
13:30 IX – X MAFIA SADOVEANU vs SADOVEANU BULLS
LICEUL TEORETIC AL. I. CUZA
BAZA SPORTIVA SPORT ARENA POLITEHNICA
VINERI, 10 APRILIE 2015
ORA CATEGORIA ECHIPA 1 vs ECHIPA 2
16:00 IX – X E. CUZA BROTHERHOOD vs CUZA HUSTLERS

 

 

 

 

Related posts